DRUGIE MIEJSCE W CENTRALNEJ LIDZE BASEBALLU

KSB II Wrocław zdobyło drugie miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligi Baseballu. Wygrany zacięty półfinał z drużyną Comets Mazowsze i przegrany mecz finałowy z Yankees Działdowo.

Niedzielny półfinał z Comets Mazowsze nie stawiał naszej drużyny w roli faworyta. Wrocławscy zawodnicy wiedzieli już po pierwszej zmianie, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno, kiedy po pierwszej zmianie było już 3:0 dla zawodników z Mazowsza. W trzeciej zmianie nastąpiło jednak przełamanie i dość nieoczekiwanie młody zespół KSB zdobył cztery punkty i wyszedł na prowadzenie. Odpowiedź grających jako gospodarze Komet była natychmiastowa i po dograniu trzeciej zmiany na tablicy wyników było 4:4. Wrocławianom udało się zdobyć w ostatniej zmianie jeszcze dwa punkty i ich zadaniem było nie stracić zdobytej przewagi. Comets Mazowsze zdobyli jeszcze jeden punkt, ale jak się później okazało dobrze obrona KSB nie pozwoliła już rywalom na więcej.

Comets Mazowsze - KSB II Wrocław 5:6

W drugim półfinale Yankees Działdowo pokonali Pasikoniki Warszawa 11:3. Do finały weszły więc drużyny, które zajęły w swoich grupach drugie miejsca.

Finał był niestety jednostronnym pojedynkiem. Od początku zawodnicy Yankees Działdowo pokazali, że to oni zasługują na wygraną w pierwszej edycji Centralnej Ligi Baseballu. Zaczęło się od 6:0 dla Działdowa. KSB odpowiedzieli tylko jednym punktem. W kolejnych zmianach wynik utrzymywał się aż do ostatniej zmiany, kiedy Yankees przypieczętowali swoje zwycięstwo ustalając zdobywając kolejne punkty.

Yankees Działdowo - KSB II Wrocław 15:1

W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z Mazowsza zwyciężyli z Pasikonikami Warszawa i to oni zabrali do domu brązowe medale.

KOLEJNOŚĆ TURNIEJU FINAŁOWEGO:

1. Yankees Działdowo
2. KSB II Wrocław
3. Comets Mazowsze
4. Pasikoniki Warszawa.

PODZIĘKOWANIA i GRATULACJE dla wszystkich naszych kadetów, którzy pokazali walkę i charakter w całym sezonie. Drugie miejsce w Centralnej Lidze Baseballu trzeba uznać za duży sukces tej drużyny. Mimo, że są to rozgrywki amatorskie, to należy podkreślić, że nasza drużyna grała z dużo starszymi od siebie.