TURNIEJ W PAKOSŁAWIU

W ostatnią sobotę w Pakosławiu odbył się pierwszy turniej halowy w 2013 roku. KSB Wrocław reprezentowali kadeci i młodzicy.

Nasi kadeci rozegrali trzy mecze z Demonami Miejska Górka. Był to pierwszy występ tej grupy od zakończenia sezonu w październiku 2012 r. Takie mecze to świetna okazja, żeby zobaczyć jakie postępy zrobili nasi zawodnicy podczas jesienno-zimowych treningów na hali. Pierwszy mecz nie był zbyt udany, jednak kolejne dwa spotkania pokazały, że wrocławianie ciężko pracują podczas treningów i gra układała się już bardzo dobrze. 

 

Młodzicy rozgrywają mecze na hali zdecydowanie częściej. To wszystko ustalenia między klubami, które zdecydowały się spotykać na takich turniejach przynajmniej raz w miesiącu. Po zawodach w Wołowie i we Wrocławiu przyszedł czas na Pakosław. Tym razem nasi młodzi zawodnicy rozegrali dwa mecze z Miejską Górką i jeden z Wołowem. Mimo przegranego pierwszego meczu, drugie spotkanie wygrali wrocławianie. W końcu udało się pokonać drużynę Demonów. Zawodnicy KSB poszli za ciosem i wygrali również ze Steers Wołów. Pierwszy raz połączyliśmy sekcje z SP nr 9 i SP nr 44.

 

To nie jedyny wrocławski akcent podczas turnieju w Pakosławiu. Do gry wkroczyły także dziewczyny z drużyny Hrabin Wrocław. Początki były trochę nerwowe. W miarę upływu czasu Hrabiny nabierały jednak pewności siebie i na boisku pokazywały coraz lepsze zagrania. Trzy rozegrane mecze to niewątpliwie nowe doświadczenie dla nowo powstałej drużyny softballu we Wrocławiu.

 

Baseball i softball w stolicy Dolnego Śląska rozwija się coraz szybciej. Powstają nowe drużyny (Hrabiny Wrocław), nowe sekcje KSB Wrocław (już niedługo nowa sekcja kadetów w gimnazjum nr 16), a na turnieje jeździmy grupą prawie 50 osób!

Zapraszamy też na nową stronę baseballu i softballu na Dolnym Śląsku - www.gramwbaseball.pl